Сајам туризма Philoxenia Солун-Метеори-Олимп 09.11-13.11.2023.

Ученици другог и трећег разреда туристичког, односно, туристичко-хотелијерског смера (27 ученика), у периоду јесењег распуста, посетили су Сајам туризма у Солуну, у виду стручне посете, заједно са стручним школама из Суботице, Београда и Врњачке бање.

Поред сајма, ученици су посетили и Поликастро, српско војно гробље у Зејтинлику, цркву Светог Димитрија, заштитника града Солуна, радионицу за израду икона, Метеоре, регију Олимпа, упознали и обишли Солун, а имали су и једно грчко вече на коме су могли да се упознају са грчком музиком и игром уз вечеру.

Стручна екскурзија је прошла у најбољем реду, а сарадња са ученицима је свих дана била одлична.

Професори са којима је реализована стручна екскурзија су Милена Златар Ђурђић и Кристина Ристић.