Writer's pictureЕтш

Регионални ПОСЛОВНИ изазов

Регионално такмичење средњошколаца у предузетничким вештинама за централну Србију, у организацји Достигнућа Младих, одржано је 23.11.2022. у Крагујевцу.

Задатак је био осмислити производ или услугу која ће допринети одговорнијем понашању људи на интернету. Пронаћи начин на који се сваки корисник интернета може осетити безбедно у онлајн свету и да буде свестан тога да једном изречено/окачено остаје заувек записано у облаку интернет заједнице.

У овом такмичењу су учествовали: Емилија Живановић, Димитрије Кљаић и Ивана Чепић, ученици четвртог разреда туристичко-хотелијерског смера. На даљи ниво такмичења је успела да се пласира Ивана Чепић, која је са својим тимом освојила 2. место. Решење овог тима је била апликација која ће помоћи у едукацији родитеља и деце о безбедности на интернету, обавештавајући их о ризичним садржајима на сајтовима.

Ментор: Валентина Миланов, наставник информатике и предузетништва.