Принципи економије

23. марта у Суботици, нашу школу представљала је Милица Јаношевић – ученица IVе одељења. Првог дана, такмичари су радили тест, који је садржао градиво првог и другог разреда. Школа домаћин се максимално потрудила око организације, те смо паузу у ишчекивању резултата искористили за дружење и уживање у бајковитој архитектури. У пратњи локалног водича, обишли смо најзначајније знаменитости Суботице, изграђене у стилу сецесије - Градску кућу, Рајхлову палату, Синагогу... Кроз два такмичарска дана учесници су показали како се сналазе са тежим, практичним задацима. Такође, имали смо прилику да се дружимо, разменимо знања и искуства. Наша школа је задовољна учешћем (9. место од 26 пријављених школа) и радујемо се новом сусрету на Републичкој смотри следеће године у Старој Пазови!

Зорана Чоловић, ментор