Writer's pictureЕтш

НОВОГОДИШЊИ БАЗАР

22.12.2022. у нашој школи је одржан НОВОГОДИШЊИ БАЗАР, на коме су ученици првог разреда смера Kомерцијалиста продавали новогодишње честитке у оквиру пројекта "Циркуларна економија".

Након ових радионица одржане су и две креативне радионице на којима су ученици правили новогодишње честитке од материјала који су прикупили као оно што више неће користити (картон, украсан папир, украсни кончићи, папирићи…) и кроз продајни базар продали своје честитке. Продају су реализовали на два начина: у холу нове школке зграде, а онда су се окушали у улози шетајућих продаваца у другим установама и на улици нашег града. Овом продајном акцијом су успели да своје производе продају у року од 2 сата, а новац од продаје ће се користити у хуманитарне сврхе за помоћ својим другарима којима ће бити потребно да се купе књиге за следећи разред или месечна карта за градски превоз.

Валентина Миланов, наставник