Meђународно такмичење из енглеског језика Hippo (Hippo International English Language Olympiad)

Чувена олимпијада из енглеског језика је највеће светско такмичење овог типа и улази у своју 12. сезону у преко 60 држава света.

У петак, 15.марта 2024. године,  у нашој школи одржана је прелиминарна рунда такмичења у две категорије, Hippo 4 и Hippo 5. Такмичио се 21 ученик и то: Аница Лазић, Јана Петровић, Софија Глишић, Анастасија Рашковић, Мартина Миленковић, Ема Павловић, Нина Стефановић, Милица Марковић, Анастасија Арсић, Марко Радуљевић, Никола Корбовљановић, Михаило Митровић, Марија Марковић, Никола Стојадиновић и Владимир Ђорђевић (Hippo 4), Невена Животић, Невена Јовановић, Тијана Ристић, Анђелија Михајловић, Матеја Страхинић и Јакша Колић  (Hippo 5).

Наставници ментори ученицима су Тијана Ђурђевић, Милица Обрадовић, Татјана Шкорић Крајић и Мирослав Милутиновић.

У полуфиналну рунду такмичења односно Државно финале, планирано за 19.април 2024.год. пласираће се десет посто најбоље рангираних ученика у нашој земљи.

предметни професор, Татјана Шкорић Крајић