3. место на Републичком такмичењу - Пословна економија

Републичко такмичење из Пословне економије, као једно од седам званичних такмичења Заједнице економских школа из области економије, права и администрације, одржано је у Првој економској школи у Београду 5. априла 2024. Члан Централне комисије испред Заједнице била је и Сибинка Живановић, директорка наше школе. У конкуренцији 24 школе са територије целе Србије, Милица Јаношевић, ученица IVe наше школе, освојила је треће место освојивши 92 поена од могућих 100. Милица је својом прецизношћу у решавању практичних задатака и теоријским знањима које је стицала од првог разреда, показала на најбољи начин да је знање један од најбољих предуслова за успех. Милица је освајањем трећег места стекла директно право уписа на Економски факултет у Београду, без полагања пријемног испита. Ментор ученице била је Анђелка Стојићевић, наставник економске групе предмета.

Анђелка Стојићевић, ментор

„Да ми је неко пре четири године рекао да ћу данас остварити овај успех, не знам да ли бих му поверовала. Када сам кренула на овај дуги пут, пун успона, али и незаобилазних падова, пре четири године, знала сам да ћу морати да се борим како бих остварила своје снове и резултате. Када сам се први пут сусрела са предметом пословна економија, деловао ми је као занимљив предмет који је привукао моје интересовање и свидео ми се, што се и у будућем периоду потврдило. Професорка пословне економије, Анђелка Стојићевић, још од првог дана ми је деловала као добра и праведна особа која код својих ученика цени знање, интересовање за предмет, али ипак на првом месту васпитање својих ученика. Током све четири године имала сам одличан успех из пословне економије и сјајну сарадњу са професорком, зато сам и одлучила да се пријавим за такмичење. Тада је почела нова авантура и за мене, али и за моју професорку. Уследио је напоран рад, радиле смо и спремале се сатима, данима, месецима, али сваки труд се на крају исплати и све прође баш како сте и прижељкивали. Само такмичење је било доста узбудљиво, упознала сам доста вршњака, али и будућих колега, стекла сам незаборавно искуство које је непроцењиво и у себи сам још више развила такмичарски дух. Једно велико хвала дугујем својој професорки која је веровала у мене и подржавала ме током ове незаборавне авантуре, а свим осталим ђацима поручујем да се рад и труд исплати и да се сви окушају на овај начин, јер ће из овога изаћи само јачи и богатији за једно драгоцено искуство.”

Милица Јаношевић