18.01.2017.
ЗДРАВИ СТИЛОВИ ЖИВОТА

Дана 13.10.2016. предавање о здравом стилу живота одржала је др Снежана Стојковић, педијатар, уз присуство ученика I разреда, комерцијалиста, конобара и кувара.

“У здравом телу и здрав дух” каже наша народна пословица. Много се прича о томе да треба водити здрав живот, усвојити здраве навике и учинити нешто да умањимо ризик по наше здравље. Шта под тим подразумевамо? Правилна исхрана један је од најважнијих чинилаца за очување и унапређење здравља. Важно је да једемо редовно и да свакодневно имамо пет оброка. Од великог значаја је правилан избор намирница које једемо као и начин њихове припреме. Савремени начин живота донео је и промену у начину исхране коју карактеришу нередовни оброци, већи унос такозване брзе хране, мањи унос воћа и поврћа. Поред правилне исхране и физичка активност један је од битнијих чинилаца за очување здравља. Свакодневна физичка активност, одлична је за кондицију, умањује стрес и побољшава расположење. Физичком активношћу јача се тело и дух, а самим тим се и драстично смањују ризици од болести и повреда. Неадекватна исхрана и недовољна физичка активност доводе до формирања лоших навика у животу младих, а касније и зрелих људи, воде ка нарушавању здравља, неправилном развоју и болестима којих нису поштеђене ни млађе ни старије особе. Чувајмо своје здравље. “Здравље није све, али без здравља све је ништа.”

Јована Ћирковић Iк