02.12.2019.
РАДИОНИЦА OДЕЉЕЊСКЕ ЗАЈЕДНИЦЕ IIIфа НА ТЕМУ „НАСИЉЕ“

Учионица Н2, ЕТШ Пожаревац, 28.11.2019.

На састанку Тима за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања предложена је превентивна активност коју је одељење треће године финансијски администратор реализовало у четвртак 28.11.2019. на часу одељењског старешине. Активност је подразумевала израду паноа на нивоу одељењске заједнице на тему насиља и мера сузбијања. Ученици су се тако расподелили да су у изради паноа учествовали Грујић Анђела, Тодоровић Вукашин, Благојевић Марко и Пауновић Анита, а у презентацији рада Јовановић Катарина, Ћирковић Анђела, Милојевић Милена и Дабић Душан.

Први део радионице подразумевао је теоријску презентацију и упознавање са основним врстама и облицима насиља, а други део се састојао из дискусије и давања конкретних примера са којима су се ученици сусрели или као сведоци или као актери. Ученици су показали велику заинтересованост, ангажовање, креативност и емпатију у извођењу радионице, а посебну похвалу заслужују јер су овај домаћи задатак одрадили самостално због вишенедељног одсуства одељењског старешине.

Одељењски старешина:

Ђусић Мирјана